Strona główna       Logowanie               Facebook       LinkedIn
Aktualności :
2018-09-13
foto     W dniu 15 września 2018 r. organizujemy wraz z przedstawicielami innych zawodów w parku im. marsz. E. Rydza - Śmigłego w Warszawie

Piknik Zawodów Zaufania Publicznego.

Po raz pierwszy impreza ta ma charakter otwarty dla wszystkich mieszkańców Warszawy!

W programie Pikniku przewidzieliśmy m. in. wiele atrakcji dla dzieci, strefę seniora, strefę zdrowia czy aktywności sportowej, a także smaczne przekąski serwowane przez Targ Śniadaniowy. Piknik poprowadzi znany i lubiany sprawozdawca sportowy Tomasz Zimoch. Z tą inicjatywą chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Warszawy i spędzić z nimi twórczo czas.

Zapraszamy wraz z Katarzyną Kwestarz Dziekanem Okręgu Mazowieckiego do odwiedzin naszego stanowiska, gdzie przy dobrej kawie czy herbacie i ciastku będziemy mogli wspólnie porozmawiać o naszym zawodzie.

Główną atrakcją, którą przygotowaliśmy we współpracy z Hufcem ZHP Warszawa Praga Południe będzie gra miejska ?Poznaj Polskich Wynalazców?. Uczestnicy gry w 5 punktach rozstawionych w parku będą mieli za zadanie rozwiązać zagadki związane z wynalazcami i wykonać odpowiednie zadania. Po ukończeniu całej trasy na wszystkich uczestników czekać będą nagrody. Zapowiada się dobra zabawa!

2018-09-13
foto     Informujemy, że w dniu 29 września 2018 r., w siedzibie Polskiej Izby Rzeczników Patentowych przy ul. Madalińskiego 20 lok. 2, w Warszawie o godzinie 10:00 odbędzie się egzamin konkursowy o wpis na listę aplikantów rzecznikowskich.

Kandydaci na aplikantów rozwiązywać będą test składający się z zestawu 100 pytań.

Zakres tematyczny egzaminu konkursowego obejmuje: zadania rzecznika patentowego, podstawy prawa własności przemysłowej, elementy wiedzy technicznej, elementy prawa konstytucyjnego, znajomość jednego języka obcego, według wyboru kandydata, angielskiego, francuskiego lub niemieckiego.

2018-09-13
foto     W dniu 10 września 2018 r. w Warszawie odbyła się konferencja "Zawód zaufania publicznego przeszłość, teraźniejszość, przyszłość" zorganizowana przez Mazowieckie Forum Samorządów Zaufania Publicznego. W rozmowach z przedstawicielami samorządów zaufania publicznego nasz Samorząd reprezentowali Dorota Rzążewska - Prezes PIRP , Pawel Kurcman - Wiceprezes PIRP, Katarzyna Kwestarz - Dziekan Okręgu Mazowieckiego PIRP, Bartosz Krakowiak - rzecznik patentowy.

2018-09-11
foto

Rejestracja na konferencję: < zobacz więcej >
2018-09-09
foto

foto     Informujemy, że w dniach 6 i 7 września br. w Krakowie odbyło się XIV międzynarodowe sympozjum "Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. IP w ekosystemie innowacji - strategie ochrony, zarządzanie i komercjalizacja" podczas którego naszą Izbę reprezentowała Dorota Rzążewska, Prezes PIRP.

Wydarzenie wpisuje się we wspólne obchody 100-lecia Urzędu Patentowego oraz 100-lecia zawodu rzecznika patentowego.

2018-07-20
fotoInformujemy o możliwości składania wniosków o wpis na listę aplikantów rzecznikowskich.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem:
Ogloszenie_o_mozliwosci_skladania_wnioskow_o_wpis_na_liste_aplik.rzeczn.pdf

Nr konta do wpłat za egzamin konkursowy:
59 1600 1127 0003 0127 7994 0001