Strona główna       Logowanie               Facebook       LinkedIn
Aktualności :
2018-10-15
foto     Konferencja "Rola rzecznika patentowego w gospodarce opartej na wiedzy", która odbyła się 12 października 2018 r. w gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii zgromadziła blisko 150 uczestników z Polski i z zagranicy. Podczas konferencji dyskutowano o roli rzecznika patentowego jako: doradcy biznesowego, pełnomocnika procesowego, osoby stanowiącej łącznik pomiędzy biznesem a nauką, a także porównano doświadczenia polskie i międzynarodowe rzeczników patentowych.

Konferencja była szeroko komentowana w mediach:

- https://www.rp.pl/Rzecznicy-patentowi/310119925-Rzecznik-patentowy-niezbedny-w-innowacyjnym-biznesie.html
- https://www.rp.pl/Rzecznicy-patentowi/310129936-Rzecznicy-patentowi-chca-zalozyc-togi.html
- https://www.wprost.pl/firmy-i-rynki/10160077/dlaczego-rzecznicy-patentowi-przydaja-sie-w-biznesie.html
- https://warszawa.onet.pl/rzecznik-patentowy-pierwszym-partnerem-w-biznesie-konferencja-w-warszawie/bn5dve7
- https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzecznik-patentowy-pierwszym-partnerem-w-biznesie-100-lat-po,nId,2643092
- https://mycompanypolska.pl/artykul/2136/rola-rzecznika-patentowego-w-gospodarce-opartej-na-wiedzy
- https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/2201401,Firmy-traca-krocie-bez-wsparcia-rzecznikow-patentowych
- http://www.radiomaryja.pl/informacje/od-100-lat-funkcjonuje-w-polsce-zawod-rzecznika-patentowego/

2018-10-11
foto     Szanowni Państwo,

Informujemy, że o 100-leciu zawodu rzecznika patentowego w Polsce, a także o naszej jutrzejszej konferencji pisze Onet!

Zapraszamy do lektury:
https://warszawa.onet.pl/rzecznik-patentowy-pierwszym-partnerem-w-biznesie-konferencja-w-warszawie/bn5dve7

2018-10-09
foto     Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 29 września br. w siedzibie Polskiej Izby Rzeczników Patentowych, odbył się egzamin konkursowy na aplikację rzecznikowską.

Do egzaminu, który rozpoczął się o godzinie 10:00 przystąpiło 48 osób. Kandydaci w czasie 180 minut rozwiązywali test jednokrotnego wyboru liczący 100 pytań.

Pozytywny wynik z egzaminy uzyskały 42 osoby, które na początku 2019 r. rozpoczną aplikację rzecznikowską.

2018-09-13
foto     W dniu 15 września 2018 r. organizujemy wraz z przedstawicielami innych zawodów w parku im. marsz. E. Rydza - Śmigłego w Warszawie

Piknik Zawodów Zaufania Publicznego.

Po raz pierwszy impreza ta ma charakter otwarty dla wszystkich mieszkańców Warszawy!

W programie Pikniku przewidzieliśmy m. in. wiele atrakcji dla dzieci, strefę seniora, strefę zdrowia czy aktywności sportowej, a także smaczne przekąski serwowane przez Targ Śniadaniowy. Piknik poprowadzi znany i lubiany sprawozdawca sportowy Tomasz Zimoch. Z tą inicjatywą chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Warszawy i spędzić z nimi twórczo czas.

Zapraszamy wraz z Katarzyną Kwestarz Dziekanem Okręgu Mazowieckiego do odwiedzin naszego stanowiska, gdzie przy dobrej kawie czy herbacie i ciastku będziemy mogli wspólnie porozmawiać o naszym zawodzie.

Główną atrakcją, którą przygotowaliśmy we współpracy z Hufcem ZHP Warszawa Praga Południe będzie gra miejska ?Poznaj Polskich Wynalazców?. Uczestnicy gry w 5 punktach rozstawionych w parku będą mieli za zadanie rozwiązać zagadki związane z wynalazcami i wykonać odpowiednie zadania. Po ukończeniu całej trasy na wszystkich uczestników czekać będą nagrody. Zapowiada się dobra zabawa!

2018-09-13
foto     Informujemy, że w dniu 29 września 2018 r., w siedzibie Polskiej Izby Rzeczników Patentowych przy ul. Madalińskiego 20 lok. 2, w Warszawie o godzinie 10:00 odbędzie się egzamin konkursowy o wpis na listę aplikantów rzecznikowskich.

Kandydaci na aplikantów rozwiązywać będą test składający się z zestawu 100 pytań.

Zakres tematyczny egzaminu konkursowego obejmuje: zadania rzecznika patentowego, podstawy prawa własności przemysłowej, elementy wiedzy technicznej, elementy prawa konstytucyjnego, znajomość jednego języka obcego, według wyboru kandydata, angielskiego, francuskiego lub niemieckiego.

2018-09-13
foto     W dniu 10 września 2018 r. w Warszawie odbyła się konferencja "Zawód zaufania publicznego przeszłość, teraźniejszość, przyszłość" zorganizowana przez Mazowieckie Forum Samorządów Zaufania Publicznego. W rozmowach z przedstawicielami samorządów zaufania publicznego nasz Samorząd reprezentowali Dorota Rzążewska - Prezes PIRP , Pawel Kurcman - Wiceprezes PIRP, Katarzyna Kwestarz - Dziekan Okręgu Mazowieckiego PIRP, Bartosz Krakowiak - rzecznik patentowy.

2018-09-11
foto          foto

Rejestracja na konferencję możliwa jest poprzez przesłanie zgłoszenia na adres e-mail konferencja.zapisy@pirp.org.pl.
Dla rzeczników patentowych i aplikantów rzecznikowskich został utworzony specjalny formularz umożliwiający rejestrację dostępny po zalogowaniu: link ==>
2018-09-09
foto

foto     Informujemy, że w dniach 6 i 7 września br. w Krakowie odbyło się XIV międzynarodowe sympozjum "Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. IP w ekosystemie innowacji - strategie ochrony, zarządzanie i komercjalizacja" podczas którego naszą Izbę reprezentowała Dorota Rzążewska, Prezes PIRP.

Wydarzenie wpisuje się we wspólne obchody 100-lecia Urzędu Patentowego oraz 100-lecia zawodu rzecznika patentowego.